CHLIEB NAAN

Tento tradičný chlieb ako je dnes známi, pochádza zo strednej Ázie a indického subkontinentu. Pojem Naan v Indii  pomenováva konkrétny, plochý no hrubý chlieb. Kdežto v ostatných častiach Ázie je Naan všeobecný výraz pre chlieb. Typický recept zahŕňa hladkú múku, soľ, kvasnicovú kultúru a dostatok bieleho jogurtu pre hladkú a pružnú štruktúru. Tento chlieb je jednou z najčastejších príloh k indickému jedlu.  


 

Suroviny:

  • ½ sáčku sušeného droždia
  • 1 čl med
  • 45 g Ghee alebo maslo 
  • 250 g hladká chlebová múka
  • 3 kopcovité pl bielého jogurta
  • ½ pl morská soľ

Postup:

V nádobe zmiešajte droždie, med, múku, jogurt a 175 ml vlažnej vody. Voda musí byť aspoň 15 min odstáta (bez chlóru)! Ghee alebo maslo si rozpustite. V mise zmiešajte múku a soľ a v strede vytvorte jamku. Do nej vlejte rozpustené Ghee alebo maslo a zmes droždia, medu, jogurtu a vody. Vidličkou v jamke vymiešavajte cesto a opatrne z bokov prisypávajte múku smerom do stredu. Takto pomaly vypracujte mäkké a lepkavé cesto. Je potrebné ho zhruba 5 min. hniesť. Následne ho nechajte prikryté utierkou na teplom mieste približne 1 až 1 a ½ hodiny alebo pokiaľ cesto zdvojnásobí svoj objem. Potom cesto rozdeľte na 6 rovnakých gulí ktoré vyváľajte do oválneho tvaru hrubého približne 1 až 1 a ½ cm. Takto chlieb opekajte na nepriľnavej panvici s vysokou teplotou 5 až 6 minút z každej strany.

Nakoniec chleby potrite maslom alebo Ghee a môžete podávať ako prílohu k lahodným indickým pokrmom. 

 

Prajeme Vám dobrú chuť!


 

 

2018-06-27T15:19:48+00:0027. júna 2018|CHLIEB A RYŽA|

Pridajte Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Milí zákazníci.
V období od 10.7.2018 do 25.7.2018 z dôvodu čerpania dovoleniek, objednávky nebudeme vybavovať. Ďakujeme za pochopenie a prajeme vám krásne leto.
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
0

Váš Košík