Ak si myslíte, že ryža je len ryža, tu sú len niektoré dôvody prečo je Basmati najlepšia a prečo ju uprednostniť pred obyčajnou ryžou.

 

basmaty zrno ryže indickekorenie.sk

Basmati ryža je zdravé „superobilie“.

Basmati ryža je bezlepková a má nízky obsah tuku. Obsahuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín, kyselinu listovú, veľmi nízke množstvo sodíka a absolútne žiaden cholesterol. Basmati ryža má nízky až stredný glykemický index čo znamená, že energia sa uvoľňuje oveľa pomalšie. To vedie k vyváženej úrovne energie. Tým pádom sa energia z nej v tele neukladá vo forme tukových zásob.

Basmati ryža je senzáciou chutí.

Royal Basmati ryža chuti ako žiadna iná ryža na zemi. Na rozdiel od obyčajnej ryže s dlhým zrnom, svetlá a nadýchaná textúra zŕn Basmati ryže dodávaja chuťovým zmyslom celkom odlišný a jedinečný zážitok voňavej a mierne orieškovej chuti.

Basmati má nádhernú vôňu.

Doslovný preklad „Kráľovná vôni“ bol opísaný ako jemná vôňa opáleného dreva a kvetov.

snopy ryže basmati

Druh tejto ryže, Royal Basmati je šampanským medzi ryžami.

Rovnako ako najkvalitnejšie víno sa Royal Basmati zlepšuje vekom a úplne sa spolieha na prírodu pre svoje veľmi zvláštne vlastnosti. Za špeciálny podmienok a pod dohľadom táto Royal Basmati ryža zreje viac ako tri roky čo jej dodáva hlbšiu a vyváženú chuť a ešte bohatšiu vôňu.

ryža pestovanie

Basmati ryža potrebuje nepretržitú starostlivosť a lásku.

Existuje len jedna úroda Basmati ročne a pre svoj rast, rozkvet a zrenie potrebuje špeciálne poveternostné a pôdne podmienky. Jej steblá sú oveľa vyššie ako steblá inej ryže a preto je veľmi náchylná na poškodenie vetrom. Jej jemné zloženie vysvetľuje neustálu ostražitosť a starostlivosť farmára a to dovoľuje rastline naplno a komplexne rozvíjať svoju jedinečnú chuť a vlastnosti. Táto neustála starostlivosť a láska sa odráža v jej prémiovej kvalite oproti bežnej dlhozrnnej ryže.

Variť Royal Basmati ryžu je jednoducho sen.

Výrobca Royal Basmati ryže starostlivo vyberá každé zrno a odstraňuje zlomené zrná ktoré by mohli uvoľňovať škrob a spôsobovať to, že ryža sa bude lepiť. Unikátne zrná Basmati ryže sa zväčšujú o viac ako dvojnásobok svojej dĺžky v suchom stave. Na rozdiel od iných druhov ryže sa táto ryža zväčšuje len pozdĺžne čo vedie k tomu, že zrná si zachovajú svoju dlhotrvajúcu charakteristiku pri varení.

ryžové pole

Royal Basmati ryža je extrémne všestranná.

Otvorená štruktúra Royal Basmati ryže umožňuje zrnám absorbovať ďalšie chute, čím sa stáva perfektným „partnerom“ celej škály receptov.

 

Royal Basmati a ďalšie Basmati ryže nájdete v našom obchode.
royal basmati ryža 1kgsuper basmati ryža 2 kg
2017-10-29T12:09:06+00:0029. októbra 2017|Články|

Pridajte Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0

Váš Košík

Táto webová stránka používa súbory cookies a služby tretích strán. Ok