CHLIEB NAAN

Tento tradičný chlieb ako je dnes známi, pochádza zo strednej Ázie a indického subkontinentu. Pojem Naan v Indii  pomenováva konkrétny, plochý no hrubý chlieb. Kdežto v ostatných častiach Ázie je Naan všeobecný výraz pre chlieb. Typický recept zahŕňa hladkú múku, soľ, kvasnicovú kultúru a dostatok bieleho jogurtu pre hladkú a pružnú štruktúru. Tento chlieb je jednou z najčastejších príloh k indickému jedlu.  


 

Suroviny:

Postup:

V nádobe zmiešajte droždie, med, múku, jogurt a 175 ml vlažnej vody. Voda musí byť aspoň 15 min odstáta (bez chlóru)! Ghee alebo maslo si rozpustite. V mise zmiešajte múku a soľ a v strede vytvorte jamku. Do nej vlejte rozpustené Ghee alebo maslo a zmes droždia, medu, jogurtu a vody. Vidličkou v jamke vymiešavajte cesto a opatrne z bokov prisypávajte múku smerom do stredu. Takto pomaly vypracujte mäkké a lepkavé cesto. Je potrebné ho zhruba 5 min. hniesť. Následne ho nechajte prikryté utierkou na teplom mieste približne 1 až 1 a ½ hodiny alebo pokiaľ cesto zdvojnásobí svoj objem. Potom cesto rozdeľte na 6 rovnakých gulí ktoré vyváľajte do oválneho tvaru hrubého približne 1 až 1 a ½ cm. Takto chlieb opekajte na nepriľnavej panvici s vysokou teplotou 5 až 6 minút z každej strany.

Nakoniec chleby potrite maslom alebo Ghee a môžete podávať ako prílohu k lahodným indickým pokrmom. 

 

Prajeme Vám dobrú chuť!


 

 

 


 

Produkty použité v tomto recepte

 

2018-12-30T15:21:04+00:0027. júna 2018|CHLIEB A RYŽA|

Nechaj Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0

Váš Košík

Táto webová stránka používa súbory cookies. Prehliadaním stránky www.indickekorenie.sk vyjadrujete súhlas s ich používaním. Nastavenia Ok

Cookies

Keď používate naše služby, zverujete nám svoje údaje. Rozumieme, že ide o veľkú zodpovednosť a usilovne pracujeme na tom, aby sme Vaše údaje ochránili a umožnili Vám ich spravovať.

Facebook

Údaje z Facebook účtu.